Kot

Co mogę dodać do suchej karmy mojego kota?

Co mogę dodać do suchej karmy mojego kota?

Najprostszą metodą nawilżania suchej karmy jest po prostu dodanie wody. Spróbuj zastosować proporcję 1 szklanki krokietów do około ¼ szklanki wody. Użyj ciepłej wody, ponieważ łatwiej wsiąknie w krokiet, dodaj ją do krokietów, odstaw na 10 minut, a następnie podawaj kotu.

Ile wody powinienem dodać do karmy dla mojego kota?

Karma mokra lub w puszkach zawiera około 80% wody, podczas gdy karma sucha zawiera około 10%. Kot o wadze 4 kg jedzący wyłącznie karmę w puszkach może wypijać tylko około 30 ml wody dziennie, podczas gdy ten sam kot jedzący tylko suchą karmę musiałby wypijać ponad 200 ml wody dziennie.

Czym mogę posypać karmę dla kotów?

Dodaj trochę bodźców, aby skusić wybrednych.

  • Posyp liofilizowanym kurczakiem lub łososiem na wierzchu.
  • Skropl trochę tuńczyka lub soku z małży skropionego jedzeniem.
  • Dodaj małą ilość kawałki ugotowanego gotowanego mięsa.
  • Rozłóż łyżkę odżywki dla niemowląt na bazie mięsa (upewnij się, że nie zawiera ona cebuli w proszku) na wierzchu posiłku.

Czy sucha karma jest zbyt twarda dla kotów?

  1. Koty, jako bezwzględnie mięsożercy, nie mogą się rozwijać na węglowodanach w diecie, a diety w puszkach są niskowęglowodanowe w porównaniu z karmą suchą. Dlatego suche diety częściej prowadzą do otyłości i cukrzycy (DM), dwóch powszechnych i ważnych problemów zdrowotnych kotów.

Czy należy karmić koty zarówno mokrą, jak i suchą karmą?

Możesz karmić kota karmą mokrą lub suchą lub kombinacją obu. Niektóre koty wolą na przykład być karmione mokrą karmą rano, ale w ciągu dnia zostawiają suchą karmę na przekąskę. W przeciwieństwie do wielu psów koty wolą chrupać suchą karmę i generalnie uważają ją za mniej atrakcyjną po namoczeniu, więc utrzymuj ją w suchości.

Dlaczego koty wkładają suchą karmę do wody?

Na wolności koty nie lubią jeść w pobliżu źródła wody. Jeśli tam trafi, często przeciągają jedzenie w inne miejsce. To dlatego, że ewolucja nauczyła ich, że ich ofiara może zanieczyścić wodę.

Dołącz do naszego newslettera