Kot

Co oznacza papkowata kupa kota?

Co oznacza papkowata kupa kota?

Zdrowa kupa jest ogólnie plastyczna (jak plastelina: nie za miękka, nie za twarda) i ma kształt Tootsie Roll. Jest to uważane za złoty standard dla kupy: Twój kotek normalnie oddaje stolec. Zdrowy stolec ma kolor ciemnobrązowy, ale nie jest zbyt ciemny, ponieważ czarniawy stolec może oznaczać krew w kale.

Czy mokra karma sprawia, że ​​kupa kota gorzej pachnie?

Kupa generalnie będzie pachnieć lepiej na mokrym jedzeniu, chociaż wiele zależy od jakości jedzenia. Jeśli karmisz mokrą karmę z dużą ilością zbóż i wypełniaczy, różnica może nie być duża. Jedzenie wyższej jakości, zarówno mokre, jak i suche, zmniejszy zapach kupy i zmniejszy objętość.

Czy sucha karma może powodować biegunkę u kotów?

Ważne jest, aby upewnić się, że produkty, którymi karmisz kota, są dokładnie sprawdzane i wprowadzane powoli. Przysmaki lub nowe pokarmy (w puszkach lub suche) mogą powodować biegunkę, jeśli są skażone, nagle wprowadzone, zawierają składniki, które są toksyczne dla kotów lub zawierają składniki, na które koty są uczulone.

Dlaczego kupa mojego kota pachnie śmiercią?

Jeśli dieta Twojego kota nie jest dobrze zbilansowana lub ciężkostrawna, może mieć śmierdzącą kupę. Zapalna choroba jelit. Często jest to spowodowane alergiami na żywność. Najczęstsze alergie to wołowina, ryby i kurczaki [1].

Czy kupa kota powinna być śmierdząca?

Zła dieta

Ale jeśli jedzą jedzenie niskiej jakości lub jedzą za dużo, wynikiem może być śmierdzący stolec. Może temu towarzyszyć przyrost masy ciała lub nadmierny głód. Podaruj swojemu kotkowi ulepszenie!

Dlaczego kupa mojego kota pachnie gorzej niż inne?

Przyczyna nieprzyjemnego zapachu stolca u kotów lub ludzi może być bardzo podobna. Może to być spożywany pokarm, bakterie w jelicie grubym1, a czasami poważne problemy zdrowotne. Dodatkowo biegunka i obecność nadmiaru gazu mogą powodować nieprzyjemne zapachy. Wielu zaburzeniom u kotów towarzyszy biegunka i stolec o nieprzyjemnym zapachu.

Dołącz do naszego newslettera