Kot

Czy koty powinny codziennie jeść mokrą karmę?

Czy koty powinny codziennie jeść mokrą karmę?

„Jest wielu ludzi, którzy uważają, że koty muszą jeść tylko żywność w puszkach i będą niezdrowe, jeśli zjedzą suchą karmę”, mówi Larsen, zauważając, że większość kotów może sobie poradzić z każdym z nich.

Czy można mieszać suchą i mokrą karmę dla kotów?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, możesz mieszać suchą i mokrą karmę dla kotów. Powodów jest wiele. Wiele kotów preferuje karmę mokrą, więc jest to dobry przysmak i zachęca je do zdrowego odżywiania. Karma mokra i sucha zapewniają wyjątkowe korzyści zdrowotne, gdy są podawane razem.

Jak często powinienem karmić kota mokrą karmą?

Jak często koty powinny jeść mokrą karmę? Co polecają weterynarze? Karma mokra nie jest specjalnym posiłkiem ani okazjonalnym przysmakiem. Koty mogą i powinny jeść codziennie karmę mokrą, ponieważ lepiej odpowiada ona układowi pokarmowemu kotów niż karma sucha lub półwilgotna.

Dlaczego koty wolą mokrą karmę?

Czemu? Ponieważ wyższa zawartość wilgoci w karmach surowych lub w puszkach odgrywa ważną rolę w ogólnym zdrowiu i nawodnieniu kota. Sucha karma nie jest złą opcją dla twojego kota, ale zawsze powinna być codziennie uzupełniana mokrą karmą, aby zapewnić niezbędne nawilżenie w diecie ich smacznego mięsa.

Kiedy powinienem przestać podawać kotu mokrą karmę?

W ciągu trzech do czterech tygodni kocięta mogą zacząć jeść zwilżoną suchą karmę lub mokrą karmę. Między szóstym a ósmym tygodniem kocięta są całkowicie odstawiane od mleka matki i mogą jeść suchą lub mokrą karmę dla kociąt.

Dołącz do naszego newslettera