Kot

Czy powinienem nauczyć się Nano?

Czy powinienem nauczyć się Nano?

W przeciwieństwie do tego nano jest prosty w obsłudze i może pomóc Ci edytować wszystko, co chcesz. Jeśli nadal nie masz pewności, najpierw polecam zacząć używać nano. A jeśli uważasz, że potrzebujesz szybciej wykonywać zadania i chcesz mieć więcej funkcji, przełącz się na Vima.

Jaka jest różnica między vi i Vim?

Vi to standardowy i oryginalny pełnoekranowy edytor tekstu z rodziny Linux, który został pierwotnie zaprojektowany dla systemów UNIS. Vim to rozszerzona wersja edytora vi napisana i utrzymywana przez Brama Moolenaara. Vim oznacza „poprawione vi”. Polecenia Vima i ich składnia są w pełni kompatybilne z vi.

Dlaczego ludzie wolą Vima od nano?

Jeśli chcesz wykonywać bardziej zaawansowane zadania za pomocą wiersza poleceń, może się okazać, że najlepiej jest użyć Vima. Vim jest na swój sposób prosty i atrakcyjny. Więc lepiej jest preferować Vima od Nano, ponieważ jeśli używasz edytora tekstu nano i właśnie zacząłeś uczyć się kilku ważnych funkcji Vima.

Czy Vim jest lepszy niż Vscode?

Porównując Vima i Visual Studio Code, społeczność Slant poleca Vima większości ludzi. W pytaniu „Jakie są najlepsze programistyczne edytory tekstu?” Vim zajmuje pierwsze miejsce, a Visual Studio Code zajmuje trzecie miejsce.

Dlaczego Vim jest najlepszym edytorem?

Vim jest elastyczny i rozszerzalny

Vim jest niezwykle elastyczny i potężny. Możesz zacząć prosto i szybko edytować pliki konfiguracyjne. Możesz także pisać programy w swoim ulubionym języku programowania, z funkcjami takimi jak uzupełnianie kodu, podświetlanie składni i sprawdzanie składni, podobnie jak w popularnych IDE.

Dlaczego Vim jest tak popularny?

Jest wysoce konfigurowalny i zawiera godne uwagi funkcje, takie jak podświetlanie składni, obsługa myszy, wersje graficzne, tryb wizualny, wiele nowych poleceń edycji i wiele rozszerzeń oraz wiele innych. Mając to na uwadze, poniżej znajdują się najważniejsze powody, dla których warto rozważyć użycie edytora tekstu Vi/Vim w systemie Linux.

Dlaczego vi jest lepsze od Emacsa?

vi zachowuje każdą permutację wpisanych kluczy. Tworzy to ścieżkę w drzewie decyzyjnym, która jednoznacznie identyfikuje każde polecenie. Emacs wykonuje wiele akcji podczas uruchamiania, z których wiele może wykonywać dowolny kod użytkownika. To sprawia, że ​​uruchomienie Emacsa trwa dłużej (nawet w porównaniu z vimem) i wymaga więcej pamięci.

Czy Vim jest lepszy niż IDE?

Pamiętaj, możesz rozwijać się znacznie szybciej niż oni, ponieważ Vim zużywa znacznie mniej pamięci niż ich ogromne nowoczesne IDE. Niezależnie od tego, czy jesteś na płocie przed przejściem na Vima, czy jesteś zmuszony do korzystania z niego z powodu innych czynników, możesz nauczyć się go pokochać.

Dołącz do naszego newslettera