Kot

Czy to okrutne zabierać kota samolotem?

Czy to okrutne zabierać kota samolotem?

Dzięki pewnym badaniom i przygotowaniom zarówno Ty, jak i Twój kotek możecie latać bezpiecznie i komfortowo. Zasady są takie same, jak w przypadku lotu z psem, ale tak jak w przypadku psów, powinieneś wcześniej porozmawiać z weterynarzem i liniami lotniczymi.

Która linia lotnicza jest najbardziej przyjazna zwierzętom?

Linie lotnicze Alaska Airlines prowadzą w grupie, wyprzedzając linie lotnicze Hawaiian i American Airlines, które zajęły drugie miejsce. Frontier i Southwest to solidne opcje dla twoich zwierząt, z bardziej przyjaznymi dla zwierząt politykami niż Spirit, JetBlue i Delta. Według naszej analizy United jest najmniej przyjazną zwierzętom linią lotniczą.

Które linie lotnicze dopuszczają koty do kabiny?

Następujące linie lotnicze umożliwiają loty z kotami w kabinie:

  • Alaska Air.
  • Air Canada.
  • American Airlines.
  • Delta.
  • JetBlue.
  • Południowy zachód.
  • United Airlines.
  • Air France.

Czy koty robią kupę podczas podróży?

W dobry dzień tylko trochę futra utknęło na siedzeniach, ale miałem kilka niesamowitych wydarzeń związanych z czyszczeniem kupy, siusiu i rzygania! Z mojego doświadczenia wynika, że ​​koty zwykle mają potrzebę „wypędzenia się” po około 45 minutach w samochodzie. To dobra wiadomość na krótką wycieczkę, ale zła na 8 godzin jazdy!

Czy mój kot musi być zaszczepiony, aby latać?

Większość linii lotniczych wymaga ważnego zaświadczenia o stanie zdrowia w przypadku podróży wypełnionej przez weterynarza, aby kot mógł z Tobą podróżować. Upewnij się, że wszystkie odpowiednie szczepienia są aktualne i miej pod ręką zaświadczenie o szczepieniu kota przeciwko wściekliźnie podczas podróży.

Czy latanie jest stresujące dla kotów?

Jak stresujące jest dla kota latanie? Latanie jest dla kotów z natury bezpieczne, a każdego roku latają setki tysięcy zwierząt. Jednak niektóre koty doświadczają zwiększonego stresu i niepokoju, gdy są trzymane w nosidełku przez długi czas, zwłaszcza podczas lotu, ogólnie.

Czy mogę dać mojemu kotu Benadryl na podróż?

Benadryl to jedna z częstszych metod uspokojenia kota do podróży. Być może znasz już tę nazwę, ponieważ jest ona powszechnie stosowana w leczeniu alergii u ludzi. Chociaż nie jest zatwierdzony do użytku weterynaryjnego przez FDA, jest ogólnie uważany za wystarczająco bezpieczny dla kotów w małych dawkach.

Dołącz do naszego newslettera