Kot

Dlaczego nie dotykać kocich wąsów?

Dlaczego nie dotykać kocich wąsów?

Co się dzieje, gdy wąsy są zbyt mocno dotykane, nawet jeśli jest to podstawowe ocieranie się o naczynia z jedzeniem i wodą, to mózg kota otrzymuje zalew bodźców czuciowych przesyłanych do jego mózgu. To przeciążenie stymulacji może sprawić, że Twój kot będzie zestresowany lub poruszony.

Czy koty lubią, gdy dotykasz ich wąsów?

Niektóre koty uwielbiają pocierać wąsy. Inni tego nienawidzą. Dzieje się tak dlatego, że wąsy są bardzo wrażliwe, wykorzystywane przez koty do przyjmowania i interpretowania większej ilości informacji sensorycznych. W pewnym sensie są jak małe i delikatne opuszki palców.

Czy koty wściekają się na swoich właścicieli?

Pamiętaj, że to normalne, że twój kot od czasu do czasu denerwuje się na ciebie (w końcu jesteście współlokatorami/najlepszymi przyjaciółmi/powiernikami), jeśli zdarza się to często, dobrze jest zrobić trochę detektywa i spróbować dotrzeć na dno dlaczego często tak się czują.

Czy koty lubią głaskać nosy?

Podobnie jak my, koty wolą, abyśmy przed dotykiem pytali, czy jest w porządku. Koci, którzy są przyjaciółmi, witają się dotykając nosów. Ludzka głowa jest zbyt duża, aby naprawdę naśladować to zachowanie, ale ludzki czubek palca jest mniej więcej wielkości tego uroczego trójkąta skóry na czubku nosa kota.

Gdzie koty nienawidzą być dotykane?

Koty zazwyczaj nie lubią być głaskane po brzuchu, nogach/stopach lub ogonie. Oczywiście zawsze są odstające – niektóre koty pokochają każdą odrobinę uczucia, bez względu na to, gdzie są dotykane i kto to robi. Ale generalnie nie powinieneś głaskać kota, którego nie znasz, na brzuchu lub kończynach.

Gdzie koty najbardziej lubią być głaskane?

Często ich ulubieńcami są głowa, podbródek i szyja. Podczas gdy niektóre koty lubią dotykać ogonów, inne cofają się, a nawet odczuwają ból po uderzeniu ogonem. Zrób to powoli, zwracając szczególną uwagę na reakcje kota na Twój dotyk i zawsze szanując jego preferencje.

Dlaczego koty uderzają cię głową?

Głównym powodem, dla którego kot uderza cię głową, jest wcieranie w ciebie swojego zapachu i tworzenie zapachu kolonii, który tylko koty będą w stanie wykryć. Ale kot nie zrobiłby tego nikomu, a na pewno muszą mieć o tobie dobre myśli, aby rozmasować ten zapach na tobie.

Dlaczego koty podnoszą plecy, kiedy je głaszczesz?

Chociaż tyłek windy może nam się wydawać dość obraźliwy, w rzeczywistości jest to bardzo pozytywna reakcja kota na fakt, że trafiłeś we właściwe miejsce, gdy ją głaskasz. Zazwyczaj to miejsce znajduje się u nasady ogona.

Jak przepraszasz kota?

Jak przeprosić kota? Daj kotu trochę czasu na uspokojenie, a następnie przeproś delikatnie, powoli mrugając na niego. Pamiętaj o chwaleniu kota i nagradzaniu go smakołykami lub kocimiętką. Spędzanie razem trochę czasu, z mnóstwem pieszczot i zabaw, powinno pomóc kotu.

Dołącz do naszego newslettera