Kot

Jak przygotować się do programu nauczania CAT?

Jak przygotować się do programu nauczania CAT?

Sylabus DILR egzaminu CAT obejmuje tematy, które wymagają analitycznej interpretacji danych, takich jak puzzle, wykresy kołowe, tabele i wykresy słupkowe.Syllabus CAT: kluczowe tematy i waga.

Syllabus CAT Tematy na rok 2022 Waga
Czytanie Rozumienie Przejścia RC 24%
Interpretacja danych Tabele, wykresy, diagram Venna 16%

Czy bazuje na CAT MCQ?

Wzór CAT opiera się na podobnych egzaminach wstępnych, z pytaniami wielokrotnego wyboru (MCQ) do rozwiązania w określonym czasie. Wcześniej egzamin CAT trwał 180 minut i zawierał 100 pytań, ale w CAT 2020 zarówno czas trwania egzaminu, jak i liczba pytań zostały skrócone z powodu pandemii COVID-19.

Czy na egzaminie CAT jest matematyka?

Program nauczania CAT podzielony jest na 3 części - ilość, umiejętności werbalne, DILR. Zasadniczo część matematyki opiera się na arytmetyce, algebrze, geometrii, trygonometrii itp. na poziomie 9,10.

Czy CAT jest łatwy do złamania?

TAk. Nie jest to łatwe, ale złamanie egzaminu CAT nie jest trudne. Jest to test otwarty dla wszystkich studentów, zarówno z wykształceniem inżynierskim, jak i nieinżynierskim. Egzamin CAT jest zupełnie nieistotny na studiach inżynierskich.

Jaki jest dobry wynik CAT?

Dobry wynik CAT dla wszystkich klas B-Schools

Poziom Minimalny wynik CAT Minimalny wynik przekroju
Najwyższego poziomu 200 80-85
Środkowa warstwa 120 40-50
Niski poziom 100 30-40

Czy CAT jest ważny dla MBA?

CAT to brama do wstępu do najwyżej ocenianych uczelni MBA. Uczelnie, które akceptują wyniki CAT, oferują doskonałe możliwości stażu. CAT ocenia kandydatów na podstawie ich wiedzy, predyspozycji i umiejętności.

Dołącz do naszego newslettera